Krása

Milasti – odstraňování chloupků laserem je efektivní a bezpečné. Existují však situace, kdy byste se mu měli vyhnout!

Milasti – odstraňování chloupků laserovými paprsky je v salonech krásy a na klinikách estetické medicíny jedním z nejčastěji prováděných úkonů. A přestože se můžete setkat také s jinými metodami, asi tušíte, že laserové přístroje hrají při podobných procedurách prim. Jsou zkrátka v neustálé permanenci. A není se co divit. Odborníci mají pro jejich používání řadu velmi dobrých důvodů. A ačkoliv jde o řešení, které není vhodné pro každého, jeho popularitě to příliš neškodí. Mnozí lidé by po něm zkrátka s chutí sáhli i navzdory tomu, že jim to jejich aktuální zdravotní stav nedovoluje.

Chcete vědět, proč je po moderních laserech taková poptávka? A přemýšlíte, zda snad nepatříte k jedincům, kteří by si měli tuto zkrášlovací metodu ve vlastním zájmu odepřít? Například kvůli nějaké nemoci nebo třeba z důvodu těhotenství?

Milasti a odstraňování chloupků

Dějiny depilace sahají hluboko do minulosti. Lidé si odstraňují chloupky na tváři, holí si nohy, paže nebo hruď. A to už dlouhá staletí. Například intimní partie si ženy upravovaly už ve starém Egyptě. Také se zbavujete nežádoucích chloupků? Činíte tak pravidelně a se vší pečlivostí? A přestože máte „po ruce“ salon krásy vybavený laserovým přístrojem, používáte raději rozmanité „domácí“ metody? Například klasickou žiletku, elektrický strojek nebo snad dokonce depilační vosk? Něco takového lze zřejmě vysvětlit pouze dvěma způsoby. Buď výhodám laserového ošetření příliš nevěříte, nebo vám zůstává zapovězeno kvůli vašemu zdravotnímu stavu.

Je-li to čistě kvůli tomu, že metodě dvakrát nedůvěřujete, čtěte dál. Na následujících řádcích se vám totiž pokusíme vysvětlit, že se laseru vyhýbáte zbytečně. A pro případ, že jsou snad na vině obavy o vaše zdraví, ujasníme si také, při jakých nemocech a v jakých životních situacích je vyhýbání se laserové epilace zcela namístě.

Spolehlivé a dlouhodobé řešení

Je-li řeč o lidském ochlupení, musíme uznat, že jsou to muži, kdo má podstatně snadnější situaci. Odhlédneme-li od holení tváře, většina pánů si se svou „srstí“ hlavu příliš neláme. To ženy, ty jsou na tom docela jinak. Doba od nich zkrátka vyžaduje téměř hladké tělo. Hebké paže, upravený klín a perfektně oholené nohy jsou pro většinu dam už samozřejmostí. A viditelné chloupky pod nosem? To už je pro každou ženu hotové faux pas. Metody, které se k odstraňování nežádoucího ochlupení používají, jsou poměrně rozmanité a pochopitelně prošly dlouhým vývojem. Vývojem, na jehož konci stojí laserové přístroje. Laserová epilace je právem považována za vrchol tohoto „zkrášlovacího umění“ a to především z těchto důvodů:

  • Je mimořádně efektivní – což znamená, že si s vaším ochlupením poradí velice snadno
  • Působení laseru je dlouhodobé – takže se nebudete muset svými chloupky stále dokola zabývat
  • Zákrok je bezbolestný – což se například o voskové depilaci rozhodně říci nedá
  • Laser je bezpečný – a to pro většinu lidí, kteří se ho rozhodnou využít

Kdy nelze metodu doporučit?

Už věříte, že je pro úpravu vašeho těla laserový přístroj nejlepším z dostupných řešení? Trend zarostlého podpaží, který propagují některé celebrity, je vám cizí? A přesto váháte? Pak vás možná trápí obavy ze zdravotních rizik, která by snad mohla být s použitím laseru spojena. A přestože jsme uvedli, že zákrok po zdravotní stránce obvykle nepředstavuje problém, faktem je, že existují výjimky. V některých případech vám zkrátka odborník laserovou epilaci nedoporučí nebo rovnou zakáže. Dojít k tomu může zejména tehdy, pokud trpíte nějakou závažnější kožní infekcí či vyrážkou nebo když se právě léčíte s onkologickým onemocněním. Na překážku může být také špatná srážlivost krve, epilepsie a někdy i onemocnění srdce. Zvláštní kapitolou je pak těhotenství.

Jste gravidní? Pak se alespoň na nějaký čas smiřte s tím, že své tělo budete i nadále upravovat „po staru“! Pár měsíců to jistě vydržíte.

Dítě má přednost

Těhotenství a také období kojení jsou vůbec značně specifickým příkladem situace, kdy vám zůstane laser zapovězen. Na rozdíl od některých nemocí, o nichž tu byla řeč, totiž v případě gravidity neexistuje dostatek důkazů o tom, že by ženě, respektive nenarozenému dítěti, mohl laserový přístroj nějak ublížit. Relevantních studií na toto téma zkrátka není k dispozici tolik, abychom škodlivost této metody pro plod v těle ženy mohli mít za prokázanou. A přesto vám každý rozumný odborník zákrok raději rozmluví. Ptáte se proč? Z prostého důvodu. Jde o prevenci! Dítě má zkrátka přednost.

Riskovat zdraví nenarozeného potomka kvůli vlastní kráse? To by určitě žádná žena, která má „všech pět pohromadě“, nikdy neudělala.

Nebo si to nemyslíte?