Krása

Estetická medicína bez laseru? Tetování, mateřská znaménka i nevzhledné jizvy – moderní přístroj si se vším poradí!

Laser a tetování – pojmy, které spolu úzce souvisí. Ptáte se, proč k sobě mají tak blízko? Odpověď je prostá. Od okamžiku, kdy do estetické medicíny pronikly laserové přístroje, je nežádoucí tetování odstraňováno téměř výhradně s jejich pomocí. Další, dříve hojně používané metody, jsou až na ojedinělé případy minulostí. A rozhodně se tomu nelze divit. Kvalitám moderních laserů se totiž staré postupy nemohou rovnat. Ale pozor! Přestože jsou přednosti laseru nezpochybnitelné, mezi jednotlivými typy přístrojů přece jen existují rozdíly!

Chcete se zbavit svého tetování tak, aby po něm nezůstala sebemenší stopa? Máte strach z bolesti nebo třeba z toho, že by v souvislosti se zákrokem mohlo dojít k jakýmkoliv komplikacím? Pak byste měli vědět, že jedině s konkrétním typem laseru získáte jistotu, že vše proběhne podle vašich představ!

Že se v podobných záležitostech vůbec nevyznáte? Nevadí, hned to společně napravíme!

Kvalitní laser s tetováním „zatočí“

Drtivá většina odborníků vám zřejmě potvrdí, jak je laser pro medicínu důležitý. Nejspíš vám řeknou, že si bez něj svou práci už vůbec nedovedou představit. Své uplatnění zkrátka nachází v celé řadě lékařských oborů a to už dlouhou řadu let. Některé typy těchto přístrojů zlepšují lidem zrak, jiné jim dokonce pomáhají dýchat. A další typy jsou nepostradatelné při vylepšování vzhledu člověka. Před laserovými paprsky neobstojí nevzhledné jizvy, mateřská znaménka ani řada jiných kožních defektů.

Hodláte se zbavit starého tetování, které vám už „nic neříká“? Kvalitní laser s ním spolehlivě „zatočí“! Ovšem pouze tehdy, pokud vás na klinice ošetří tím správným typem přístroje. Jak ho poznáte? A čím nad jinými typy vyniká? Chvíli strpení, hned se k tomu dostaneme!

Vrchol pokroku

Někdo na tetování pohlíží čistě jako na módní výstřelek. A faktem je, že se v posledních desetiletích jakousi módou skutečně stalo. Existují však lidé, zejména některé tichomořské národy, pro které je takové zdobení těla zcela neodmyslitelnou součástí kultury. V jejich podání má zkrátka často svůj specifický význam. Aby také ne, když se mu věnují už po tisíce let, což nám ostatně dokazují některé archeologické nálezy. Navíc ho neustále zdokonalují. A podobně, jako prošly vývojem tetovací postupy, nástroje i barvy, zlepšovaly se také metody, jimiž lze tetování v případě potřeby odstranit. 

Začalo to zřejmě obyčejným nožem nebo jiným ostrým předmětem, kterým se člověk snažil ze své kůže nechtěný motiv jednoduše seškrábat. Pak přišla na řadu chirurgie se svým skalpelem a také se speciální frézkou. A ke slovu se dostaly i rozmanité „bělící“ roztoky. Vrcholem pokroku je ale nade vší pochybnost laserový přístroj. A protože byl postupně vyvinut hned v několika variantách, je dobré vědět, která z nich je odborníky považována za nejvhodnější.

Q-switched Nd:YAG – nejmodernější řešení

Konečně se tedy dostáváme k tomu, jaký typ laseru si s vaším tetováním nejlépe poradí. Až budete hledat kliniku, kde by vám pomohli zbavit se výtvoru, který se tatérovi ani trochu nepovedl, mějte na paměti, že by měla být vybavena přístrojem nesoucím označení Q-switched Nd:YAG. Že to zní poněkud krkolomně? Snad ano, ale věřte, že je použití takového laseru pro vás tím nejlepším možným řešením. Ošetření je bezbolestné. To zaprvé. Jsou tu ale i důležitější věci. Tento přístroj má totiž na rozdíl od starších typů tyto zásadní výhody:

  • Díky hlubokému průniku paprsku zlikviduje tetování dokonale
  • Po zákroku nehrozí hypopigmentace (vznik bílých map na kůži)
  • Ošetření nezpůsobuje zjizvení pokožky

Nenechte se zmýlit!

Klinik estetické medicíny, které disponují výše zmíněným Nd:YAG laserem, jistě najdete v České republice hned několik. Zejména v Praze určitě nebudete mít v tomto ohledu mnoho práce. Existují však kliniky, které daly před prvotřídní kvalitou přednost levnější variantě a pořídily si některý z méně spolehlivých čínských modelů Nd:YAG laseru. Nenechte se proto zmýlit! Než se pro zákrok na konkrétní klinice definitivně rozhodnete, chtějte vidět tzv. Medical CE certifikaci laserového přístroje, která vám zaručí, že budete ošetřeni tím nejlepším modelem, který je aktuálně k mání.

 

Chystáte se tetování zbavit co nejdříve? Nebo zatím váháte a snažíte se jen najít potřebné informace, které by vám rozhodování usnadnily?