Krása

5 nejčastějších mýtů o liftingu obličeje, které byste měli znát

Lifting obličeje? Celebrity jej sice podstupují, ale vy máte strach z nákladnosti i bolestivosti? A přitom byste i vy chtěli ještě nějakou dobu udržet svůj mladiství vzhled? Popřípadě si nechat pár let dokonce ubrat? Nevěřte všem mýtům, které jej provázejí. Lifting obličeje totiž může být i bezbolestný a šetrný ke zdraví i peněžence.  

Mýtus 1: Lifting obličeje je velmi bolestivý

Tento mýtus vychází z toho, že si mnoho lidí spojuje lifting obličeje s klasickým, nákladným a částečně už zastaralým chirurgickým faceliftem. Tedy zákrokem, kdy dochází k vypínání kůže pomocí operace. Věda totiž pokrčila už dál. 

Moderní niťový lifting dokáže pleť vypnout jen pomocí speciálních vpichů. A nabídka je ještě širší. Radiofrekvenční lifting obličeje to dokáže zcela neinvazivně. Pomocí radiomagnetických vln stimuluje tvorbu kolagenu. Tím navrací pokožce pružnost a mladší vzhled. A zcela bez bolesti a nutnosti nějakých zásahů do pokožky. 

Mýtus 2: Lifting obličeje je pouze pro starší pacienty

I zde se vychází hlavně z představ o klasickém faceliftu. Ten je totiž opravdu nejefektivnější právě u velmi vrásčité a povolené pleti. Naproti tomu jsou moderní procedury liftingu vhodné pro všechny, kteří si chtějí zachovat mladiství vzhled po co nejdelší dobu.  

Neinvazivní lifting obličeje tak můžete podstoupit už od 35 let. V této době funguje hlavně jako prevence stárnutí pleti. Starší věk pro něj samozřejmě není problém. I zde pomůže k vyhlazení a projasnění pleti. Čím dříve však začnete, tím méně bude postupné stárnutí se na vaší pleti znát. 

Mýtus 3: Lifting obličeje vždy vypadá uměle

I to, že lifting obličeje vypadá vždy uměle, je dávno překonáno novými metodami a postupy. Miniinvazivní a neinvazivní procedury využívají hlavně přirozené mechanismy obnovy kůže. Nejčastěji pomocí aktivace tvorby kolagenu. Díky jeho produkci dochází k vyhlazení vrásek, projasnění pleti, ale i zlepšení jejího celkového stavu. Žádným umělé zásahy tak nejsou vůbec potřeba. 

Mýtus 4: Lifting obličeje je velmi riskantní procedurou

I toto vychází z dávné minulosti. I když současné chirurgické postupy jsou pro organismus mnohem méně náročné a i díky tomu se snižuje i délka rekonvalescence. Ovšem v případě,  že si místo operace zvolíte neinvazivní zákrok, nebudete riskovat ani problémy se zdravím, ani nebudete muset řešit rekonvalescenci. Po skončení neinvazivní procedury radiofrekvenčního liftingu obličeje můžete dál pokračovat v běžném programu dne. 

Mýtus 5: Po liftingu obličeje bude nutná dlouhodobá a náročná rekonvalescence

I to je mýtus. Velmi totiž záleží na tom, o jakém liftingu mluvíme. V případě chirurgického faceliftu tomu tak být může. Přeci jen se jedná o chirurgický zákrok. Ovšem vy jej pro mladší vzhled podstupovat nemusíte. 

  • V případě miniinvazivních metod se většinou počítá s několika málo dny klidového režimu, ovšem bez náplastí a obvazů. 
  • Ještě lépe na tom budete, když si zvolíte některou čistě neinvazivní proceduru. Do harmonogramu běžného dne vám ošetření totiž vůbec nezasáhne a ihned po něm můžete dále pokračovat v tom, co jste měli naplánováno.  

Závěr: 

Většina mýtů vychází ze zastaralých informací. Lifting je totiž vnímám jako chirurgický zákrok, který podobně jako každá jiná operace sebou nese rizika a nutnost rekonvalescence. V současné době už však lze tvář omladit i čistě neivazivními liftingovými metodami, příkladem může být třeba radiofrekvenční lifting.

Neinvazivní metody bývají:

  • šetrné k pokožce,
  • není potřeba rekonvalescence, 
  • výsledky vypadají přirozeně,
  • využívají přirozených procesů v těle. 

Výhodou také je to, že neinvazivní procedury mohou využívat i mladí lidé. Vhodný věk už začíná kolem 35 let, kdy se jedná spíše o prevenci zachování mladistvého vzhledu a dobré kvality kůže. Samozřejmě však dokáží efektivně pomoci ke krásné a omlazené pleti i o dost zkušenějším ročníkům. 

Podstoupili byste omlazení obličeje, kdybyste věděli, že vás nebude bolet a vyhnete se nutnosti rekonvalescence?