Krása

Botox čela vám pomůže udržet si mladistvý vzhled. Zajímá vás, jak?

Pokud se řekne botox čela, určitě si jej spojíte s lidmi, kteří se kromě vyhlazené pleti pyšní i absencí mimiky. Ovšem,  to bývalo dříve. Věda už je nyní zase o kousek dále. V případě, že vás trápí jen jemné vrásky a  nedosáhla jste čtyřicítky,, můžete zkusit takzvaný „baby“ botox. Ten vás vrásek zbaví a zároveň vám plně zachová mimiku. 

Botox čela vám vrásky vyhladí. Ovšem proč se už tak brzo vůbec objevily?

Začínají se vám tvořit vrásky na čele nebo kolem očí? Možná za to může genetika. Pokud je to tak, nic s tím nenaděláte. Budete se muset se smířit s tím, že vaše pleť potřebuje nadstardní péči. Ale nelze vše svádět jen na rodinné předpoklady. Možná za to mohou i vaše špatné návyky a nevhodné životní prostředí. 

Hlavní zlozvyky, které napomáhají k vzniku vrásek 

  • Kouření 

Je to tak. Kouření ničí nejen zdraví, ale i pleť. Ta totiž mnohem rychleji  stárne. Nekouříte? I tak pozor. Podobný negativní účinek může mít i nadměrný pobyt v zakouřeném prostředí. 

  • Nezdravý životní styl 

Ať už se jedná o větší spotřebu alkoholu či kofeinu, i tím můžete své pleti uškodit. Stav vaší pokožky může  zhoršovat rovněž nevhodné stravování a hlavně nedodržování pitného režimu. Avšak pozor.  Nesmíte to s vodou přehánět. Přílišná konzumace tekutin bývá také problém. Víte, kolik toho vypít, abyste své pleti ani sobě neškodily?

  • Nadměrné opalování 

Ač je sluneční svit a pohyb na čerstvém vzduchu zdravý, i zde je potřeba najít tu správnou míru. Nadměrné opalování a vystavování pokožky sluníčku na dlouhou dobu bez ochranných krémů způsobuje, že začne ztrácet svoji elasticitu o něco dříve, než by měla. 

  • Výkyvy váhy 

Držíte často dietu? Pak také zpozorněte. Hlavně v případě, kdy držíte ty drastické, které vedou k náhlému a rapidnímu úbytku váhy. V tomto případě si neničíte jen zdraví, ale opět i svou pleť.

  • Stres a nedostatek spánku 

I to vede k tomu, že vaše pokožka začne stárnout rychleji než chcete. Chcete-li si užít svůj mladistvý vzhled po delší dobu, snažte se stresu co nejvíce vyvarovat. A dobře a kvalitně spěte. Vrátí se vám to nejen na stavu vaší pokožky, ale na dobré psychické kondici. 

Na krémy by se nemělo zapomínat v žádném věku  

Víte, že aby se vrásky objevily co nejpozději, je důležité začít s prevencí co nejdříve? Nejlépe v době, kdy je pleť ještě krásná a žádnou velkou údržbu nepotřebuje. Starejte se o svoji pleť, i když ji zatím máte bezchybnou a nic nepodceňujte. Investice do kvalitních krémů se vám vyplatí. 

Když nepomáhají krémy, může pomoci botox pro mladé 

V případě, že jste dobu preventivní péče už promeškaly a na pleti už se vám vrásky objevují, můžete zkusit podstoupit takzvaný „baby“ botox. Ten vám pleť zase krásně vyhladí. A díky tomu, že jej lze aplikovat v menším množství na více místech, tak vše bude vypadat naprosto přirozeně.

Jak to funguje? 

Aplikace je velmi jednoduchá. Pomocí tenkých jehliček se zavede malá dávka botolutoxinu do oblasti, kterou chcete vyhladit. Jedná se o ambulatní zákrok a hotové jste během pár minut. Výsledkem je přirozená a krásná pleť bez vrásek. Na funkci vašich mimických svalů to nezanechá žádné stopy a stejně tak během několika minut zmizí i drobné vpichy po jehličkách. Nikdo nepozná, že jste tento zákrok podstoupily. A vše navíc stihnete i v obědové pauze. 

Proč možnost “baby” botoxu zvážit?

Jedná se o moderní způsob péče o pleť, který zabraňuje viditelnému stárnutí pleti. Zákrok trvá jen několik málo minut. V případě jemných a nehlubokých vrásek stačí aplikace malého množství botulotoxinu, takže se nemusíte bát, že získáte vyhlazou tvář, ale strnulý výraz. Vše bude vypadat naprosto přirozeně. Pro udržování krásné a mladistvé pleti vám stačí 2 návštěvy za rok. Při pravidelné péči stačí dokonce jen jedna návštěva ročně.  

Také vás trápí vrásky? Máte nějaký osvědčený recept, jak se jich zbavit?