Pod pojmem „permanentní make-up“ si většinou představíme pouze úsporu času při ranním shonu. Není tomu tak docela. Permanentní make-up totiž dokáže mnohem víc. Zvládne si poradit i s některými kosmetickými problémy. Jedním z příkladů může být chybějící část obočí. Tento defekt většinou řasenka nebo tužka nevyřeší. Řešení nabízí mikropigmentace v Praze.
Permanentní neznamená trvalý
Označení permanentní není v tomto případě tak docela přesné. Neznamená to totiž, že budete mít na svém obličeji zásah patrný už doživotně. Po nějakém čase pigmentace vybledne a je třeba zákrok zopakovat. Je to velká výhoda. Časem může totiž žena změnit svůj styl v líčení a pak bude její obličej vyžadovat zcela jiný přístup.
Trvanlivost permanentního make-upu je velice individuální a odvíjí se od stavu pokožky, věku a dalších parametrů. Obecně bychom ale mohli říci, že vydrží v rozmezí od jednoho roku do čtyř let.
Co vše je možné nechat si zvýraznit
Dalo by se říci, že zvýraznit mikropigmentací lze na obličeji vše, co má jasné kontury. Znamená to tedy, že si můžete nechat zvýraznit horní i spodní oční linku, rty nebo obočí. Právě obočí je místem, které je v případě mikropigmentace nejžádanější. Úprava obočí může probíhat několika možnými způsoby. Záleží na tom, jaký efekt je od ní očekáván.
Microblading (vláskování)
Při této technice se tvoří obočí pomocí tenkých linek, které na první pohled vypadají jako skutečné chloupky. Obočí je přirozené a pravidelné. Vláskováním se také mohou zakrýt jizvy nebo jiné defekty.
Pudrové obočí
Tento efekt se tvoří velkým množstvím mikroteček, které se aplikují do prázdných míst mezi chloupky. Obočí po této úpravě nevytváří jasné kontury. Tato metoda je vhodná pro ženy, které jsou zvyklé upravovat si obočí tužkou.
Některé metody lze kombinovat
Zajímavou metodou je microblading spojený s pudrovým stínováním. Obočí je v první fázi vytvořeno stínováním za pomoci světlejších odstínů pigmentů. Tmavší odstíny doplní technika vláskování. Při této technice je možné využít většinou osm až deset odstínů pigmentu. Tím pádem je ve výsledku obočí husté, zesílené a působí velmi přirozeně.
Pro koho je permanentní make-up vhodný
Permanentní make-up volí především ženy, které chtějí být v každé situaci upravené a do tohoto efektu nehodlají investovat více času, než je nezbytně nutné. Je to také dobré řešení pro ženy, které sportují, navštěvují bazény nebo sauny. Mají tak jistotu, že jejich si jejich tvář zachová i v těchto situacích krásný a přirozený vzhled.
Permanentní make-up může také pomoci v řešení následků některých onemocnění. Mezi ně patří především alopecie nebo důsledky onkologické léčby.
Pro koho permanentní make-up vhodný není
Permanentnímu make-upu by se měl vyhnout každý, jehož pokožka má sklon k vzniku keloidních jizev. Zákrok se také nedoporučuje v případě alergie na anestetika nebo dezinfekční přípravky. Každá pokožka je ale jiná a jinak na vnější podněty reaguje. Trpíte-li nějakým kožním onemocněním, pak je jistě na místě poradit se nejprve se svým ošetřujícím lékařem.
U citlivé pleti by ale neměl vzniknout žádný větší problém. Jen je zapotřebí počítat s tím, že může dojít k většímu zarudnutí, které po krátké době odezní.
Permanentní make-up (mikropigmentace) či tetování?
Mikropigmentace a tetování se často zaměňují. Jedná se ale o zcela odlišné techniky úpravy obličeje. Jedinou společnou vlastností obou způsobů je to, že se barvy aplikují do povrchové vrstvy pokožky. Rozdíl je v tom, že při tetování se barva vpraví do hlubší vrstvy pokožky a tím pádem přináší trvalejší efekt. Je ale také bolestivější.
Máte zkušenosti s permanentním make-upem? Splnil vaše očekávání?