Krása

Přemýšlíte, jak se jednou provždy zbavit chloupků? Laserová epilace – recenze mnohé napoví

Jedním z velice diskutovaných témat v oblasti módy a životního stylu je odstraňování chloupků na těle. Pokud se k tomuto kroku rozhodneme, pak máme několik možností, jak se nežádoucího porostu zbavit. Jedním z nich je trvalé odstranění pomocí laseru. S volbou vhodného kosmetického salonu nám pomůže laserová epilace – recenze.

Levný zákrok může být podezřelý

Epilace pomocí laseru je v současné době velice oblíbená a vyhledávaná především pro trvalý a vysoce efektivní výsledek. Při hledání informací na internetu zjistíte, že se klienti rozdělují na dvě zásadní skupiny. Na ty, kteří jsou naprosto spokojeni s výsledkem a na klienty, kteří tento zákrok v žádném případě nedoporučují, protože nepřinesl žádaný efekt. Jak je to možné? Vysvětlení je velice jednoduché. 

  • Záleží na tom, jaké epilační přístroje má konkrétní salon k dispozici. 
  • V tomto ohledu vám může mnohé napovědět cena samotného zákroku. 
  • Pokud je nápadně levný, pak se bude jednat s velkou pravděpodobností o laciné epilační přístroje asijské výroby.

Jak zjistit, jaký přístroj salon používá

Pro zjištění, s jakým epilačním přístrojem kosmetický salon pracuje, je tu jednoduchá rada. Zeptejte se, zda si poradí také se světlými a jemnými chloupky. Pokud dostanete kladnou odpověď, pak jste na správné cestě. Moderní epilační přístroje dokáží lokalizovat jednotlivé chloupky a přes ně zacílí ultrakrátkou pulzní technologií na vlasový folikul. Vlasová cibulka je zničena a tím pádem chloupek nemá z čeho růst. Součástí kvalitních epilačních přístrojů by také mělo být chladící zařízení, díky kterému bude ošetření bezbolestné a šetrné. 

Jedním z nejmodernějších přístrojů současné doby je diodový laser Primelase HR Excellence, který dokáže pracovat ve dvou režimech. 

  1. Dynamic – tento režim přináší žádané výsledky při ošetření každého fototypu pokožky. Což znamená, že nemá problém ani s pokožkou opálenou nebo citlivou. 
  2. Static – režim, který se využívá pro upevnění výsledků při závěrečném ošetření. Své uplatnění nachází také v případě velmi světlých a jemných chloupků.

Srovnání nákladů na laserovou epilaci a domácí depilaci

Možností, jak se zbavit chloupků na těle, je mnohem více. Laserová epilace je jen jednou z nich. Záleží vždy na tom, jaké výsledky od zákroku očekáváte a kolik jste ochotni investovat. Někdy se můžeme setkat s názorem, že je laserová epilace proti běžným domácím depilačním způsobům neúměrně drahá. Pokud se nad tím zamyslíme více, pak zjistíme, že je tomu právě naopak. 

  • Laserová epilace má trvalý efekt a k dosažení maximálního výsledku stačí po sérii ošetření pouze udržovací sezení přibližně jednou či dvakrát do roka. 
  • Domácí depilaci je nutné pro žádaný výsledek provádět často i několikrát do měsíce. 

Stačí si tedy spočítat náklady na depilační krémy, přístroje a další pomůcky. Další nezanedbatelnou položkou je čas, který domácí depilací strávíme.

Laserová epilace nebolí

Na závěr bychom se mohli také zamyslet nad tím, proč zbytečně podstupovat bolest, když to není zapotřebí. Mnoho distributorů depilačních vosků slibuje bezbolestnou depilaci. Myslíte, že je to možné? Depilace voskem, medem, depilačními páskami, je přece založena na vytržení chloupku. Při laserové epilaci není chloupek vytržen, ale po zničení vlasové cibulky vypadne sám. Při rozhodování, jakou metodu epilace či depilace zvolit, je tedy zapotřebí zvážit všechna pro a proti a pak vyhodnotit, co je výhodnější.

S jakými metodami epilace či depilace máte zkušenosti vy? A kterou považujete za nejlepší?