Aktuality

Co skrýváme v kabelce?

Kabelku nebo příruční tašku používá při opuštění svého domova většina lidí. Jen málokdo si vystačí s objemem svých kapes, aby se do nich vešel se všemi potřebnými drobnostmi a s dnes již běžným mobilem s velkým displejem. Jaké věci dnes naše kabelky skrývají? Jak jejich obsah ovlivňují moderní technologie, hrozící nemoci a celkový zdravotní stav lidí? Nosíme ještě vůbec hotovost a nebo už většina z nás platí pouze platební kartou? Nebo dokonce platíte už jenom telefonem a chytrými hodinkami? 

Covid diktuje

V posledních více než dvou letech nás všechny nejvíce trápila epidemie koronaviru Covid19. I tento virus se podepsal na obsahu našich kapes a příručních zavazadel. V době povinného nošení roušek a později i respirátorů jsme je tam nosili všichni. Většina z nás sebou měla i náhradní ochranu dýchacích cest pro případ její ztráty. Další nezbytnosti se pak stala dezinfekce. Někdo volil malou lahvičku dezinfekčního gelu, někdo zbavoval své ruce nálože viru a bakterií pomoci spreje a další zase využíval k otření jednorázové vlhčené dezinfekční ubrousky.  

Ženská specialita

Ženy se rády líbí, takže v jejich kabelce často najdeme toaletní taštičku. Ta skrývá manikúru, zrcátko, pinzetu a také dekorativní kosmetiku na úpravu denního líčení. U žen také většinou najdeme deodorant nebo malý flakónek parfému. Ženy častěji trpí bolestmi hlavy, nebo to tak, alespoň podle narážek mužů, vypadá. V jejich kabelkách proto občas nalezneme analgetika, někdy také z důvodu bolestivé menstruace. Když jsme u těch léků pro ženy, víte, jaké léky rozhodně nenajdete v mužské příruční tašce? Ano, hádáte správně, je to antikoncepce. Další věc, kterou najdete pouze v ženské kabelce, jsou menstruační pomůcky. Buď ty jednorázové, nebo také ty ekologičtější, které ženy používají opakovaně, jako menstruační kalhotky, kalíšek, nebo náhradní látkové vložky. U většiny žen nechybí také diář nebo poznámkový blok. Obzvláště ženy, které pracují jako kadeřnice, kosmetičky nebo třeba tatérky permanentního makeupu potřebují mít vždy u sebe evidenci svých objednaných zákaznic. Jen část  z nich řeší svoje objednávky elektronickou formou v telefonu nebo na počítači. Nesmíme samozřejmě zapomenout na psací potřeby. Člověk by se někdy opravdu divil, kolik propisek se vejde do takové jedné docela malé dámské kabelky… 

Elektronika vždy u sebe

V poslední době není nic divného, že s sebou nosíme spoustu elektroniky. Stačí si uvědomit, že v podstatě každý z nás má u sebe minimálně mobilní telefon. Milovníci americké značky mobilů si svůj poklad uloží například do pouzdra na iPhone 8 plus. Pokud poslouchají hudbu, nosí s sebou sluchátka. Pro dlouhé cesty vlakem nebo autobusem využívá část populace také oblíbené čtečky na elektronické knihy. Pokud s sebou potřebujete přenášet data, nosíte s sebou například USB disk nebo rovnou větší přenosný hard disk s větším množstvím dat. K poslechu hudby ještě občas někomu slouží MP3 přehrávač nebo iPod pro přehrávání hudby a videí. Komu nestačí k foceni mobil, musí ve své příruční tašce najít místo na foťák, případně i větší objektiv. A kdo rád fotí selfíčka, přibalí ještě selfie tyč.  

Něco na zub?

Nesmíme zapomenout na tolik oblíbené žvýkačky, pastilky na osvěžení dechu a nebo třeba cucavé vitaminy s ovocnou příchutí! 

Jaké nezbytnosti, které jsme v našem výčtu nezmínili, se nacházejí ve vasi příruční tašce? Nebo nosíte opravdu jen doklady, klíče a mobil? Dejte nám nahlédnout do vašeho zavazadla a napište nám o tom, bez čeho neopouštíte svůj domov!