Bydlení

Chystáte se na prodej domu v Mnichově Hradišti s pomocí realitního makléře? Poradíme, jak vybrat toho pravého

Prodej domu v Mnichově Hradišti je stejně jako kdekoliv jinde složitý a časově náročný proces. Jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, která během tohoto procesu učiníte, je výběr správného realitního makléře, který vás bude zastupovat. Špatnou zkušenost s realitními makléři má spousta lidí. Nebuďte jedněmi z nich. 

Dobrý makléř vám pomůže projít procesem prodeje od začátku do konce a poskytne vám cenné informace a rady na této cestě. V tomto článku vám poskytneme tipy, jak najít kvalifikovaného realitního makléře, který má zkušenosti s prodejem domů ve vaší oblasti a pomůže vám získat za vaši nemovitost nejlepší možnou cenu.

Průzkum potenciálních makléřů

Než si makléře najmete, je důležité udělat si pomyslný domácí úkol. Začněte tím, že požádáte přátele, členy rodiny a sousedy o doporučení. Pokud má někdo, komu důvěřujete, s agentem pozitivní zkušenost, je to dobré znamení, že by mohl být vhodný i pro vás.

Místní makléře můžete také vyhledat na internetu. Hledejte takové, kteří mají zkušenosti s prodejem domů ve vaší oblasti a kteří mají dobrou pověst. 

Kontrola kvalifikace makléře

Jakmile jste si vytipovali některé potenciální makléře, je důležité ověřit jejich kvalifikaci. Ujistěte se, že vámi vybraný agent má zkoušku odborné způsobilosti a dobrou pověst. Nároky na realitní makléře se naštěstí v posledních letech zpřísnily, takže dnes tuto profesi už nemůže vykonávat opravdu každý.

Měli byste také hledat makléře, který má zkušenosti s prodejem domů ve vaší oblasti. Agenti, kteří znají vaši čtvrť, budou lépe rozumět místnímu trhu a mohou poskytnout cenné informace o tvorbě cen, marketingu a vyjednávání.

Hodnocení výsledků makléře

Dalším důležitým faktorem, který je třeba při výběru makléře zvážit, jsou jeho dosavadní výsledky. Hledejte makléře, který má za sebou prokazatelné úspěchy při prodeji domů, jako je ten váš. Tyto informace můžete najít na webových stránkách makléře nebo si vyžádat reference.

Cenným způsobem, jak zhodnotit dosavadní výsledky makléře, může být také přečtení recenzí od minulých klientů. Hledejte recenze, které se zmiňují o komunikačních dovednostech makléře, jeho marketingovém úsilí a vyjednávacích schopnostech.

Setkání s potenciálními kandidáty

Jakmile zúžíte seznam potenciálních makléřů, je důležité se s nimi osobně nebo telefonicky setkat. Během této schůzky se kandidáta zeptejte na jeho zkušenosti, marketingový plán pro váš dům a výši provize.

Důležité je také posoudit kandidátův styl komunikace a jeho osobnost. S agentem budete úzce spolupracovat v průběhu celého procesu prodeje, proto je důležité vybrat si někoho, s kým se vám bude dobře komunikovat.

Měla by fungovat i chemie

Dobrá chemie s vaším realitním makléřem je důležitá. Měli byste se cítit příjemně, když se ptáte a vyjadřujete své obavy. Hledejte člověka, který naslouchá vašim potřebám a reaguje na vaše telefonáty a e-maily.

Konečné rozhodnutí

Jakmile se setkáte s několika potenciálními kandidáty a zhodnotíte jejich kvalifikaci, dosavadní výsledky a vzájemné vztahy, je čas učinit konečné rozhodnutí. Zvažte klady a zápory jednotlivých agentů a vyberte si toho, který je pro vás nejvhodnější.

Závěr

Výběr správného realitního makléře je při prodeji vašeho domova důležitým rozhodnutím. Prozkoumáním potenciálních kandidátů, ověřením jejich kvalifikace, zhodnocením jejich dosavadních výsledků a sehranosti a osobním setkáním s nimi můžete najít kvalifikovaného profesionála, který vám pomůže prodat váš domov rychle a za nejlepší možnou cenu. Využijte tipy uvedené v tomto článku a najděte kvalifikovaného makléře, který vám pomůže s jistotou projít procesem prodeje.